SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY · DANE I CENY

Renault 4 E-Tech electric

Renault 4 E-Tech electric to model z napędem całkowicie elektrycznym i nadwoziem typu crossover. Dla wersji 120 KM urban range · dach stały potwierdzono zasięg mieszany WLTP 308 km.

Renault — krótko o marce. Renault powstało we Francji w 1898 r. Historia marki zaczęła się od małego samochodu Type A; dzisiejsze modele E-Tech electric należą do odrębnych, współczesnych generacji.

BEV — napęd elektrycznyOpisane warianty: 3Źródła: 3
Brak zdjęcia

Najważniejsze parametry

120 KM urban range · dach stały · Pochodzenie marki: Europa

Bateria użytkowa
40 kWh ↗
Zasięg WLTP
308 km ↗
Moc silnika
120 KM ↗
Ładowanie AC
11 kW ↗
Ładowanie DC
80 kW ↗
Zobacz wszystkie parametry i pozostałe wersje ↓

Ceny w Polsce — porównuj warunki

Kwoty brutto za samochód. Odczyt ceny zachowuje bieżący status przez 31 dni, o ile wcześniej nie wygasła oferta. Rata, dotacja i koszt finansowania to odrębne wartości. Oferta dealera dotyczy wskazanego egzemplarza lub konfiguracji.

Katalogowa130 500 zł

120 KM urban range · dach stały

Aktualność danych: 2.11.2026

Evolution 120 KM urban range, RP2026. Cena katalogowa brutto z cennika obowiązującego od 2.10.2026; bez opcji, dotacji i kosztów finansowania.

Renault 4 — cennik od 2.10.2026, produkcja 2026 ↗
Katalogowa131 300 zł

120 KM urban range · dach stały

Do potwierdzenia · Aktualność danych: 2.11.2026

Kwota na stronie technicznej Evolution 120 KM jest o 800 zł wyższa niż w aktualnym PDF. Przyczyna różnicy nie została wyjaśniona; nie traktujemy obu kwot jako zgodnych ofert.

Renault 4 Evolution — strona techniczna ↗

Specyfikacja według wersji

Zasięg mieszany WLTP nie jest prognozą zasięgu zimą ani na autostradzie. Moc DC jest wartością maksymalną; czas ładowania zależy od warunków testu, temperatury i stanu akumulatora.

Rozwiń wybraną wersję, aby zobaczyć jej pełną tabelę. Brak potwierdzenia parametru nie oznacza wartości zero.

120 KM urban range · dach stały

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 25 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
Crossover[pdf]
Liczba miejsc
Do weryfikacji
Liczba drzwi
Do weryfikacji
Długość
4143 mm[brochure]
Szerokość bez lusterek
Rozbieżność źródełBroszura: 1796 mm. Strona techniczna Renault: 1808 mm. Nie uznano szerokości za potwierdzoną bez wyjaśnienia producenta.[brochure] [web]
Szerokość z lusterkami
2020 mm[brochure]
Szerokość ze złożonymi lusterkami
Do weryfikacji
Wysokość
1552–1572 mm1552 mm bez relingów / 1572 mm z relingami.[brochure]
Rozstaw osi
2624 mm[brochure]
Prześwit
181 mm[brochure]
Bagażnik — siedzenia rozłożone
420 l420 l wraz ze schowkami, odpowiednik VDA 375 dm³.[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
1405 l1405 l wraz ze schowkami, odpowiednik VDA 1149 dm³.[pdf]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
40 kWh[pdf]
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
Do weryfikacji
Chemia akumulatora
Litowo-jonowy[pdf]
Architektura napięciowa
400 V[pdf]
Zasięg mieszany WLTP
308 km[pdf]
Zużycie energii WLTP
14,7 kWh/100 km[pdf]

Napęd i osiągi

Napęd
FWD — przednie koła[pdf]
Moc układu napędowego
90 kW[pdf]
Moc układu napędowego
120 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
225 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
9,2 s[pdf]
Prędkość maksymalna
150 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Type 2 / CCS2[pdf]
Ładowanie AC — maksymalna moc
11 kW[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
80 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
30 min[pdf]
Ładowanie DC 20–80%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
Rozbieżność źródełCennik podaje min. 1432/1529 kg (120/150 KM); broszura masę gotową do jazdy 1410–1433/1462–1521 kg. Zakres i definicja wymagają potwierdzenia dla konkretnej konfiguracji.[pdf] [brochure]
Dopuszczalna masa całkowita
1895 kg[pdf]
Przyczepa z hamulcem
750 kg[pdf]
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
Do weryfikacji

150 KM comfort range · dach stały

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 25 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
Crossover[pdf]
Liczba miejsc
Do weryfikacji
Liczba drzwi
Do weryfikacji
Długość
4143 mm[brochure]
Szerokość bez lusterek
Rozbieżność źródełBroszura: 1796 mm. Strona techniczna Renault: 1808 mm. Nie uznano szerokości za potwierdzoną bez wyjaśnienia producenta.[brochure] [web]
Szerokość z lusterkami
2020 mm[brochure]
Szerokość ze złożonymi lusterkami
Do weryfikacji
Wysokość
1552–1572 mm1552 mm bez relingów / 1572 mm z relingami.[brochure]
Rozstaw osi
2624 mm[brochure]
Prześwit
181 mm[brochure]
Bagażnik — siedzenia rozłożone
420 l420 l wraz ze schowkami, odpowiednik VDA 375 dm³.[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
1405 l1405 l wraz ze schowkami, odpowiednik VDA 1149 dm³.[pdf]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
52 kWh[pdf]
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
Do weryfikacji
Chemia akumulatora
Litowo-jonowy[pdf]
Architektura napięciowa
400 V[pdf]
Zasięg mieszany WLTP
409 km[pdf]
Zużycie energii WLTP
15,1 kWh/100 km[pdf]

Napęd i osiągi

Napęd
FWD — przednie koła[pdf]
Moc układu napędowego
110 kW[pdf]
Moc układu napędowego
150 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
245 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
8,2 s[pdf]
Prędkość maksymalna
150 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Type 2 / CCS2[pdf]
Ładowanie AC — maksymalna moc
11 kW[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
100 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
30 min[pdf]
Ładowanie DC 20–80%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
Rozbieżność źródełCennik podaje min. 1432/1529 kg (120/150 KM); broszura masę gotową do jazdy 1410–1433/1462–1521 kg. Zakres i definicja wymagają potwierdzenia dla konkretnej konfiguracji.[pdf] [brochure]
Dopuszczalna masa całkowita
1960 kg[pdf]
Przyczepa z hamulcem
750 kg[pdf]
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
Do weryfikacji

150 KM comfort range · plein sud

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 25 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
Crossover[pdf]
Liczba miejsc
Do weryfikacji
Liczba drzwi
Do weryfikacji
Długość
4143 mm[brochure]
Szerokość bez lusterek
Rozbieżność źródełBroszura: 1796 mm. Strona techniczna Renault: 1808 mm. Nie uznano szerokości za potwierdzoną bez wyjaśnienia producenta.[brochure] [web]
Szerokość z lusterkami
2020 mm[brochure]
Szerokość ze złożonymi lusterkami
Do weryfikacji
Wysokość
1552–1572 mm1552 mm bez relingów / 1572 mm z relingami.[brochure]
Rozstaw osi
2624 mm[brochure]
Prześwit
181 mm[brochure]
Bagażnik — siedzenia rozłożone
420 l420 l wraz ze schowkami, odpowiednik VDA 375 dm³.[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
1405 l1405 l wraz ze schowkami, odpowiednik VDA 1149 dm³.[pdf]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
52 kWh[pdf]
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
Do weryfikacji
Chemia akumulatora
Litowo-jonowy[pdf]
Architektura napięciowa
400 V[pdf]
Zasięg mieszany WLTP
392 km[pdf]
Zużycie energii WLTP
15,8 kWh/100 km[pdf]

Napęd i osiągi

Napęd
FWD — przednie koła[pdf]
Moc układu napędowego
110 kW[pdf]
Moc układu napędowego
150 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
245 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
8,2 s[pdf]
Prędkość maksymalna
150 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Type 2 / CCS2[pdf]
Ładowanie AC — maksymalna moc
11 kW[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
100 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
30 min[pdf]
Ładowanie DC 20–80%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
Rozbieżność źródełCennik podaje min. 1432/1529 kg (120/150 KM); broszura masę gotową do jazdy 1410–1433/1462–1521 kg. Zakres i definicja wymagają potwierdzenia dla konkretnej konfiguracji.[pdf] [brochure]
Dopuszczalna masa całkowita
1960 kg[pdf]
Przyczepa z hamulcem
750 kg[pdf]
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
Do weryfikacji

Źródła i daty weryfikacji

Źródło przy parametrze wskazuje konkretny materiał. Ceny i dane mogą dotyczyć różnych roczników — nie łączymy ich w jedną wersję. Warunki źródłowe zachowujemy w języku polskim.

  1. [pdf] Renault 4 — cennik od 2.10.2026, produkcja 2026

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://cdn.group.renault.com/ren/pl/pdf/cenniki/renault-4-price.pdf
  2. [brochure] Renault 4 — oficjalna broszura: wymiary i odmiany

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://cdn.group.renault.com/ren/pl/pdf/broszury/renault-4-brochure.pdf.asset.pdf/dbab535637.pdf
  3. [web] Renault 4 Evolution — strona techniczna

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://www.renault.pl/samochody-elektryczne/renault-4-oo/dane-techniczne.html