SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY · DANE I CENY

Dacia Spring

Dacia Spring to model z napędem całkowicie elektrycznym i nadwoziem typu hatchback. Dla wersji Expression Electric 70 potwierdzono 4 miejsca i zasięg mieszany WLTP 225 km.

BEV — napęd elektrycznyOpisane warianty: 2Źródła: 2
Brak zdjęcia

Najważniejsze parametry

Expression Electric 70 · Pochodzenie marki: Europa

Zasięg WLTP
225 km ↗
Moc silnika
70 KM ↗
Ładowanie AC
7,4 kW ↗
Ładowanie DC
40 kW ↗
Zobacz wszystkie parametry i pozostałe wersje ↓

Ceny w Polsce — porównuj warunki

Kwoty brutto za samochód. Odczyt ceny zachowuje bieżący status przez 31 dni, o ile wcześniej nie wygasła oferta. Rata, dotacja i koszt finansowania to odrębne wartości. Oferta dealera dotyczy wskazanego egzemplarza lub konfiguracji.

Katalogowa81 500 zł

Expression Electric 70

Do potwierdzenia · Aktualność danych: 2.11.2026

Expression Electric 70. PDF ma sprzeczny opis: nagłówek cen katalogowych i wiersz cen promocyjnych; dodatkowo rocznik 2025 przy nowych silnikach 70/100. Kwota wymaga potwierdzenia, rabat nie jest odejmowany automatycznie.

Dacia Spring — polski cennik od 3.03.2026 ↗
Katalogowa85 900 zł

Extreme Electric 100

Do potwierdzenia · Aktualność danych: 2.11.2026

Extreme Electric 100; rozbieżny opis rocznika i rodzaju ceny jak w wersji Expression, nie potwierdzono aktualnej ceny gotówkowej.

Dacia Spring — polski cennik od 3.03.2026 ↗

Specyfikacja według wersji

Zasięg mieszany WLTP nie jest prognozą zasięgu zimą ani na autostradzie. Moc DC jest wartością maksymalną; czas ładowania zależy od warunków testu, temperatury i stanu akumulatora.

Rozwiń wybraną wersję, aby zobaczyć jej pełną tabelę. Brak potwierdzenia parametru nie oznacza wartości zero.

Expression Electric 70

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 20 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg. Nazwa handlowa 70/100 nie jest dokładną wartością mocy w KM; kW pochodzą z tabeli, KM z odpowiednich materiałów modelu. DC 40 kW wymaga opcjonalnego wyposażenia; sprawdź zamówioną konfigurację.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
Hatchback[pdf]
Liczba miejsc
4[pdf]
Liczba drzwi
Do weryfikacji
Długość
3701 mm[brochure]
Szerokość bez lusterek
Do weryfikacji
Szerokość z lusterkami
Do weryfikacji
Szerokość ze złożonymi lusterkami
Do weryfikacji
Wysokość
Do weryfikacji
Rozstaw osi
2423 mm[brochure]
Prześwit
Do weryfikacji
Bagażnik — siedzenia rozłożone
308 l[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
1004 l[brochure]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
24,3 kWh[pdf]
Chemia akumulatora
LFP[pdf]
Architektura napięciowa
354 V[pdf]
Zasięg mieszany WLTP
225 km[pdf]
Zużycie energii WLTP
Do weryfikacji

Napęd i osiągi

Napęd
Do weryfikacji
Moc układu napędowego
52 kW[pdf]
Moc układu napędowego
70 KMMoc opisana w broszurze jako 70 KM; tabela podaje odrębnie 52 kW. Nie wyliczamy KM z zaokrąglonego kW.[brochure]
Moment obrotowy układu
137 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
12,3 s[pdf]
Prędkość maksymalna
125 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Do weryfikacji
Ładowanie AC — maksymalna moc
7,4 kW[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
40 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 20–80%
29 min[pdf]
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
1006 kg[pdf]
Dopuszczalna masa całkowita
1344 kg[pdf]
Przyczepa z hamulcem
Do weryfikacji
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
Do weryfikacji

Extreme Electric 100

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 20 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg. Nazwa handlowa 70/100 nie jest dokładną wartością mocy w KM; kW pochodzą z tabeli, KM z odpowiednich materiałów modelu. DC 40 kW wymaga opcjonalnego wyposażenia; sprawdź zamówioną konfigurację.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
Hatchback[pdf]
Liczba miejsc
4[pdf]
Liczba drzwi
Do weryfikacji
Długość
3701 mm[brochure]
Szerokość bez lusterek
Do weryfikacji
Szerokość z lusterkami
Do weryfikacji
Szerokość ze złożonymi lusterkami
Do weryfikacji
Wysokość
Do weryfikacji
Rozstaw osi
2423 mm[brochure]
Prześwit
Do weryfikacji
Bagażnik — siedzenia rozłożone
308 l[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
1004 l[brochure]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
24,3 kWh[pdf]
Chemia akumulatora
LFP[pdf]
Architektura napięciowa
354 V[pdf]
Zasięg mieszany WLTP
225 km[pdf]
Zużycie energii WLTP
Do weryfikacji

Napęd i osiągi

Napęd
Do weryfikacji
Moc układu napędowego
75 kW[pdf]
Moc układu napędowego
102 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
137 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
9,6 s[pdf]
Prędkość maksymalna
125 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Do weryfikacji
Ładowanie AC — maksymalna moc
7,4 kW[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
40 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 20–80%
29 min[pdf]
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
1013 kg[pdf]
Dopuszczalna masa całkowita
1344 kg[pdf]
Przyczepa z hamulcem
Do weryfikacji
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
Do weryfikacji

Źródła i daty weryfikacji

Źródło przy parametrze wskazuje konkretny materiał. Ceny i dane mogą dotyczyć różnych roczników — nie łączymy ich w jedną wersję. Warunki źródłowe zachowujemy w języku polskim.

  1. [pdf] Dacia Spring — polski cennik od 3.03.2026

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/cenniki/spring-price.pdf
  2. [brochure] Dacia Spring — aktualna broszura

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/broszury/new-spring-brochure.pdf.asset.pdf/acdd19cd55.pdf