SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY · DANE I CENY

Citroën ë-C5 Aircross

Citroën ë-C5 Aircross to model z napędem całkowicie elektrycznym i nadwoziem typu suv. Dla wersji Comfort Range · 73.7 kWh potwierdzono 5 miejsc i zasięg mieszany WLTP 498–520 km.

Citroën — krótko o marce. Citroën to francuska marka, której historia samochodowa rozpoczęła się w 1919 r. od modelu Type A. To data pierwszego samochodu marki, a nie premiery współczesnego ë-C3.

BEV — napęd elektrycznyOpisane warianty: 2Źródła: 1
Brak zdjęcia

Najważniejsze parametry

Comfort Range · 73.7 kWh · Pochodzenie marki: Europa

Bateria użytkowa
73,7 kWh ↗
Zasięg WLTP
498–520 km ↗
Moc silnika
213 KM ↗
Ładowanie AC
11 kW ↗
Ładowanie DC
160 kW ↗
Zobacz wszystkie parametry i pozostałe wersje ↓

Ceny w Polsce — porównuj warunki

Kwoty brutto za samochód. Odczyt ceny zachowuje bieżący status przez 31 dni, o ile wcześniej nie wygasła oferta. Rata, dotacja i koszt finansowania to odrębne wartości. Oferta dealera dotyczy wskazanego egzemplarza lub konfiguracji.

Katalogowa176 900 zł

Comfort Range · 73.7 kWh

Aktualność danych: 2.11.2026

Comfort Range · 73.7 kWh; identyfikator oferty: you. Rekomendowana cena detaliczna brutto w Polsce, bez opcji, finansowania i dotacji. Dostępność, ostateczna cena i warunki rabatu do potwierdzenia u dealera. you; produkcja 2026.

Citroën ë-C5 Aircross — cennik od 1.07.2026 ↗
Promocyjna176 016 zł

Comfort Range · 73.7 kWh

Aktualność danych: 2.11.2026

Comfort Range · 73.7 kWh; identyfikator oferty: you. Rekomendowana cena detaliczna brutto w Polsce, bez opcji, finansowania i dotacji. Dostępność, ostateczna cena i warunki rabatu do potwierdzenia u dealera. you; produkcja 2026.

Citroën ë-C5 Aircross — cennik od 1.07.2026 ↗
Katalogowa190 300 zł

Comfort Range · 73.7 kWh

Aktualność danych: 2.11.2026

Comfort Range · 73.7 kWh; identyfikator oferty: plus. Rekomendowana cena detaliczna brutto w Polsce, bez opcji, finansowania i dotacji. Dostępność, ostateczna cena i warunki rabatu do potwierdzenia u dealera. plus; produkcja 2026.

Citroën ë-C5 Aircross — cennik od 1.07.2026 ↗
Promocyjna189 349 zł

Comfort Range · 73.7 kWh

Aktualność danych: 2.11.2026

Comfort Range · 73.7 kWh; identyfikator oferty: plus. Rekomendowana cena detaliczna brutto w Polsce, bez opcji, finansowania i dotacji. Dostępność, ostateczna cena i warunki rabatu do potwierdzenia u dealera. plus; produkcja 2026.

Citroën ë-C5 Aircross — cennik od 1.07.2026 ↗
Katalogowa207 700 zł

Comfort Range · 73.7 kWh

Aktualność danych: 2.11.2026

Comfort Range · 73.7 kWh; identyfikator oferty: max. Rekomendowana cena detaliczna brutto w Polsce, bez opcji, finansowania i dotacji. Dostępność, ostateczna cena i warunki rabatu do potwierdzenia u dealera. max; produkcja 2026.

Citroën ë-C5 Aircross — cennik od 1.07.2026 ↗
Promocyjna199 392 zł

Comfort Range · 73.7 kWh

Aktualność danych: 2.11.2026

Comfort Range · 73.7 kWh; identyfikator oferty: max. Rekomendowana cena detaliczna brutto w Polsce, bez opcji, finansowania i dotacji. Dostępność, ostateczna cena i warunki rabatu do potwierdzenia u dealera. max; produkcja 2026.

Citroën ë-C5 Aircross — cennik od 1.07.2026 ↗

Specyfikacja według wersji

Zasięg mieszany WLTP nie jest prognozą zasięgu zimą ani na autostradzie. Moc DC jest wartością maksymalną; czas ładowania zależy od warunków testu, temperatury i stanu akumulatora.

Rozwiń wybraną wersję, aby zobaczyć jej pełną tabelę. Brak potwierdzenia parametru nie oznacza wartości zero.

Comfort Range · 73.7 kWh

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 24 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
SUV[pdf]
Liczba miejsc
5[pdf]
Liczba drzwi
Do weryfikacji
Długość
4652 mm[pdf]
Szerokość bez lusterek
Do weryfikacji
Szerokość z lusterkami
2108 mm[pdf]
Szerokość ze złożonymi lusterkami
1936 mm[pdf]
Wysokość
1691 mm[pdf]
Rozstaw osi
2784 mm[pdf]
Prześwit
Do weryfikacji
Bagażnik — siedzenia rozłożone
565 l565 dm³ VDA, nie alternatywna objętość 651 l.[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
Rozbieżność źródełTabela podaje 1668 l po złożeniu siedzeń, rysunek 1688; wymagane potwierdzenie.[pdf]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
73,7 kWh[pdf]
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
Do weryfikacji
Chemia akumulatora
NMC[pdf]
Architektura napięciowa
400 V[pdf]
Zasięg mieszany WLTP
498–520 km[pdf]
Zużycie energii WLTP
Do weryfikacjiDane oznaczone jako będące w trakcie homologacji.[pdf]

Napęd i osiągi

Napęd
FWD[pdf]
Moc układu napędowego
157 kW[pdf]
Moc układu napędowego
213 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
343 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
8,9 s[pdf]
Prędkość maksymalna
170 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Do weryfikacji
Ładowanie AC — maksymalna moc
11 kW11 kW standard; 22 kW opcjonalnie.[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
160 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 20–80%
30 min[pdf]
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
2109 kg[pdf]
Dopuszczalna masa całkowita
2630 kg[pdf]
Przyczepa z hamulcem
1250 kg[pdf]
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
Do weryfikacji

Long Range · 96.9 kWh

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 24 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg. Wersja Long Range oznaczona w cenniku jako dostępna wkrótce; brak potwierdzonej ceny.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
SUV[pdf]
Liczba miejsc
5[pdf]
Liczba drzwi
Do weryfikacji
Długość
4652 mm[pdf]
Szerokość bez lusterek
Do weryfikacji
Szerokość z lusterkami
2108 mm[pdf]
Szerokość ze złożonymi lusterkami
1936 mm[pdf]
Wysokość
1691 mm[pdf]
Rozstaw osi
2784 mm[pdf]
Prześwit
Do weryfikacji
Bagażnik — siedzenia rozłożone
565 l565 dm³ VDA, nie alternatywna objętość 651 l.[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
Rozbieżność źródełTabela podaje 1668 l po złożeniu siedzeń, rysunek 1688; wymagane potwierdzenie.[pdf]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
96,9 kWh[pdf]
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
Do weryfikacji
Chemia akumulatora
NMC[pdf]
Architektura napięciowa
400 V[pdf]
Zasięg mieszany WLTP
653–680 km[pdf]
Zużycie energii WLTP
Do weryfikacji

Napęd i osiągi

Napęd
FWD[pdf]
Moc układu napędowego
170 kW[pdf]
Moc układu napędowego
231 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
343 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
8,8 s[pdf]
Prędkość maksymalna
170 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Do weryfikacji
Ładowanie AC — maksymalna moc
11 kW11 kW standard; 22 kW opcjonalnie.[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
160 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 20–80%
27 min[pdf]
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
2171 kg[pdf]
Dopuszczalna masa całkowita
2690 kg[pdf]
Przyczepa z hamulcem
1200 kg[pdf]
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
Do weryfikacji

Źródła i daty weryfikacji

Źródło przy parametrze wskazuje konkretny materiał. Ceny i dane mogą dotyczyć różnych roczników — nie łączymy ich w jedną wersję. Warunki źródłowe zachowujemy w języku polskim.

  1. [pdf] Citroën ë-C5 Aircross — cennik od 1.07.2026

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://www.citroen.pl/content/dam/citroen/poland/cenniki/7-26/Cennik_C5_Aircross_25_06_2026.pdf

    Dane odczytano z aktualnego polskiego PDF przez narzędzie internetowe; datę ustalono z treści dokumentu.