SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY · DANE I CENY

Alpine A390

Alpine A390 to model z napędem całkowicie elektrycznym i nadwoziem typu fastback. Dla wersji GT potwierdzono 5 miejsc.

BEV — napęd elektrycznyOpisane warianty: 2Źródła: 3
Brak zdjęcia

Najważniejsze parametry

GT · Pochodzenie marki: Europa

Bateria użytkowa
89 kWh ↗
Moc silnika
400 KM ↗
Ładowanie AC
11 kW ↗
Ładowanie DC
150 kW ↗
Zobacz wszystkie parametry i pozostałe wersje ↓

Ceny w Polsce — porównuj warunki

Kwoty brutto za samochód. Odczyt ceny zachowuje bieżący status przez 31 dni, o ile wcześniej nie wygasła oferta. Rata, dotacja i koszt finansowania to odrębne wartości. Oferta dealera dotyczy wskazanego egzemplarza lub konfiguracji.

Promocyjna298 900 zł

GT

Aktualność danych: 2.11.2026 · Termin: 31.12.2026

GT, cena startowa brutto podana na stronie. Oferta opisuje rabat 38 000 zł dla produkcji 2026, zamówienie do 31.12.2026. Nie odejmujemy tego rabatu ponownie od prezentowanej ceny; ostateczne rozliczenie potwierdza Alpine Store.

Alpine A390 GT — aktualna oferta do 31.12.2026 ↗

Specyfikacja według wersji

Zasięg mieszany WLTP nie jest prognozą zasięgu zimą ani na autostradzie. Moc DC jest wartością maksymalną; czas ładowania zależy od warunków testu, temperatury i stanu akumulatora.

Rozwiń wybraną wersję, aby zobaczyć jej pełną tabelę. Brak potwierdzenia parametru nie oznacza wartości zero.

GT

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 23 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
Fastback[pdf]
Liczba miejsc
5[pdf]
Liczba drzwi
5[pdf]
Długość
4615 mm[pdf]
Szerokość bez lusterek
1885 mm[pdf]
Szerokość z lusterkami
2055 mm[pdf]
Szerokość ze złożonymi lusterkami
Do weryfikacji
Wysokość
Rozbieżność źródełBroszura podaje 1532 mm, strona wymiarów 1525 mm.[pdf] [dimensions]
Rozstaw osi
2708 mm[pdf]
Prześwit
Do weryfikacji
Bagażnik — siedzenia rozłożone
532 l[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
1643 l[pdf]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
89 kWh[pdf]
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
Do weryfikacji
Chemia akumulatora
NMC[pdf]
Architektura napięciowa
Do weryfikacji
Zasięg mieszany WLTP
Do weryfikacjiBroszura podaje zakres dla kół 20–21 cali bez jednoznacznego rozdzielenia GT/GTS.[pdf]
Zużycie energii WLTP
Do weryfikacji

Napęd i osiągi

Napęd
AWD[pdf]
Moc układu napędowego
295 kW[pdf]
Moc układu napędowego
400 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
661 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
4,8 s[pdf]
Prędkość maksymalna
200 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Do weryfikacji
Ładowanie AC — maksymalna moc
11 kW22 kW dwukierunkowa opcjonalnie.[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
150 kW[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
29 min[pdf]
Ładowanie DC 20–80%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
2124 kg[pdf]
Dopuszczalna masa całkowita
Do weryfikacji
Przyczepa z hamulcem
1350 kg[pdf]
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
8 lat / 160 000 km[pdf]

GTS

Rynek: PL · Rok / dokument: 2026 · 21 / 40 pól potwierdzonych

Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg.

Nadwozie i przestrzeń

Nadwozie
Fastback[pdf]
Liczba miejsc
5[pdf]
Liczba drzwi
5[pdf]
Długość
4615 mm[pdf]
Szerokość bez lusterek
1885 mm[pdf]
Szerokość z lusterkami
2055 mm[pdf]
Szerokość ze złożonymi lusterkami
Do weryfikacji
Wysokość
Rozbieżność źródełBroszura podaje 1532 mm, strona wymiarów 1525 mm.[pdf] [dimensions]
Rozstaw osi
2708 mm[pdf]
Prześwit
Do weryfikacji
Bagażnik — siedzenia rozłożone
532 l[pdf]
Bagażnik — siedzenia złożone
1643 l[pdf]
Bagażnik przedni
Do weryfikacji

Akumulator i zasięg

Pojemność użytkowa akumulatora
89 kWh[pdf]
Pojemność całkowita akumulatora
Do weryfikacji
Pojemność podana bez określenia netto/brutto
Do weryfikacji
Chemia akumulatora
NMC[pdf]
Architektura napięciowa
Do weryfikacji
Zasięg mieszany WLTP
Do weryfikacjiBroszura podaje zakres dla kół 20–21 cali bez jednoznacznego rozdzielenia GT/GTS.[pdf]
Zużycie energii WLTP
Do weryfikacji

Napęd i osiągi

Napęd
AWD[pdf]
Moc układu napędowego
345 kW[pdf]
Moc układu napędowego
470 KM[pdf]
Moment obrotowy układu
824 Nm[pdf]
Przyspieszenie 0–100 km/h
3,9 s[pdf]
Prędkość maksymalna
220 km/h[pdf]

Ładowanie

Złącza ładowania
Do weryfikacji
Ładowanie AC — maksymalna moc
11 kW22 kW dwukierunkowa opcjonalnie.[pdf]
Ładowanie DC — maksymalna moc
Do weryfikacjiDane GTS oznaczone gwiazdką oczekiwania na ostateczne zatwierdzenie i homologację.[pdf]
Ładowanie DC 10–80%
Do weryfikacji
Ładowanie DC 15–80%
Do weryfikacjiDane GTS oznaczone gwiazdką oczekiwania na ostateczne zatwierdzenie i homologację.[pdf]
Ładowanie DC 20–80%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 0–100%
Do weryfikacji
Ładowanie AC 10–100%
Do weryfikacji
Pompa ciepła
Do weryfikacji

Masy i gwarancja

Masa własna
2121 kg[pdf]
Dopuszczalna masa całkowita
Do weryfikacji
Przyczepa z hamulcem
1350 kg[pdf]
Gwarancja samochodu
Do weryfikacji
Gwarancja akumulatora
8 lat / 160 000 km[pdf]

Źródła i daty weryfikacji

Źródło przy parametrze wskazuje konkretny materiał. Ceny i dane mogą dotyczyć różnych roczników — nie łączymy ich w jedną wersję. Warunki źródłowe zachowujemy w języku polskim.

  1. [pdf] Alpine A390 — polska broszura

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://cdn.group.renault.com/alp/pl/brochure/Alpine_A390_Brochure.pdf.asset.pdf/dcba56ff0c.pdf
  2. [dimensions] Alpine A390 — wymiary

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://www.alpinecars.pl/modele-elektryczne/a390/dimensions.html
  3. [offer] Alpine A390 GT — aktualna oferta do 31.12.2026

    Producent · PL · Odczyt: 2.11.2026

    https://www.alpinecars.pl/modele-elektryczne/a390/ceny-i-wersje.html