Alpine A290 to model z napędem całkowicie elektrycznym i nadwoziem typu hatchback. Dla wersji Electric 180 KM potwierdzono 5 miejsc i zasięg mieszany WLTP 380 km.Źródła opisuAlpine A290 — cennik 03.2026, MY2026Producent · PL · Sprawdzono 2.11.2026Otwórz źródło ↗Alpine Polska — wymiary A290, liczba miejsc i pojemność bagażnikaProducent · PL · Sprawdzono 2.11.2026Otwórz źródło ↗
Kwoty brutto za samochód. Odczyt ceny zachowuje bieżący status przez 31 dni, o ile wcześniej nie wygasła oferta. Rata, dotacja i koszt finansowania to odrębne wartości. Oferta dealera dotyczy wskazanego egzemplarza lub konfiguracji.
Katalogowa171 900 zł
Electric 180 KM
Aktualność danych: 2.11.2026
GT; cena katalogowa brutto producenta od 8.10.2026, bez opcji i dotacji. Nie jest ratą ani kwotą po samodzielnym odjęciu rabatu. Ostateczną konfigurację i dostępność potwierdź w Alpine Store. Producent oddzielnie opisuje rabat na zamówienia do 31.12.2026: 15 000 zł dla GT. Wymaga potwierdzenia warunków; w tej cenie nie odejmujemy rabatu.
GT Collection; cena katalogowa brutto producenta od 8.10.2026, bez opcji i dotacji. Nie jest ratą ani kwotą po samodzielnym odjęciu rabatu. Ostateczną konfigurację i dostępność potwierdź w Alpine Store. Cena wersji Collection potwierdzona; szczegółowy wariant silnika i pełna specyfikacja tej wersji wymagają osobnej weryfikacji.
GT Performance; cena katalogowa brutto producenta od 8.10.2026, bez opcji i dotacji. Nie jest ratą ani kwotą po samodzielnym odjęciu rabatu. Ostateczną konfigurację i dostępność potwierdź w Alpine Store. Producent oddzielnie opisuje rabat na zamówienia do 31.12.2026: 18 000 zł dla GT Performance. Wymaga potwierdzenia warunków; w tej cenie nie odejmujemy rabatu.
GT Performance Collection; cena katalogowa brutto producenta od 8.10.2026, bez opcji i dotacji. Nie jest ratą ani kwotą po samodzielnym odjęciu rabatu. Ostateczną konfigurację i dostępność potwierdź w Alpine Store. Cena wersji Collection potwierdzona; szczegółowy wariant silnika i pełna specyfikacja tej wersji wymagają osobnej weryfikacji.
GTS; cena katalogowa brutto producenta od 8.10.2026, bez opcji i dotacji. Nie jest ratą ani kwotą po samodzielnym odjęciu rabatu. Ostateczną konfigurację i dostępność potwierdź w Alpine Store. Producent oddzielnie opisuje rabat na zamówienia do 31.12.2026: 22 000 zł dla GTS wyprodukowanego w 2026 r. Wymaga potwierdzenia warunków; w tej cenie nie odejmujemy rabatu.
GT; polski cennik MY2026, brutto bez opcji i dotacji. Potwierdź aktualność oraz dostępność u dealera. Odczyt historycznego cennika03.2026; aktualna strona producenta ma inne ceny i zestaw wersji.
GT-Premium; polski cennik MY2026, brutto bez opcji i dotacji. Potwierdź aktualność oraz dostępność u dealera. Odczyt historycznego cennika03.2026; aktualna strona producenta ma inne ceny i zestaw wersji.
GT-Performance; polski cennik MY2026, brutto bez opcji i dotacji. Potwierdź aktualność oraz dostępność u dealera. Odczyt historycznego cennika03.2026; aktualna strona producenta ma inne ceny i zestaw wersji.
GTS; polski cennik MY2026, brutto bez opcji i dotacji. Potwierdź aktualność oraz dostępność u dealera. Odczyt historycznego cennika03.2026; aktualna strona producenta ma inne ceny i zestaw wersji.
Zasięg mieszany WLTP nie jest prognozą zasięgu zimą ani na autostradzie. Moc DC jest wartością maksymalną; czas ładowania zależy od warunków testu, temperatury i stanu akumulatora.
Rozwiń wybraną wersję, aby zobaczyć jej pełną tabelę. Brak potwierdzenia parametru nie oznacza wartości zero.
Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg. Wersja handlowa Electric 220 KM ma w tabeli 218 KM; nie przeliczono mocy samodzielnie. Czas AC w źródle dotyczy 0–80%, nie 0–100%.
Rozbieżność źródełStrona wymiarów i broszura: 1512 mm. Tabela GT: 1520 mm wysokości całkowitej i 1512 mm z relingami. Definicje wymagają wyjaśnienia; nie wybieramy jednej liczby.[dimensions] [brochure] [gt-comparator]
Rozstaw osi
2534 mmRozstaw osi według tabeli i rysunku broszury; strona wymiarów błędnie nazywa 2534 mm rozstawem kół.[brochure]
300–326 lSiedzenia rozłożone: 326 l pod półką bez Devialet, 300 l z nagłośnieniem Devialet. Różnica wynika z wyposażenia, nie ze składania siedzeń.[dimensions]
Bagażnik — siedzenia złożone
Nie podano w sprawdzonym źródleStrona wymiarów opisuje 300/326 l jako pojemność pod półką. Porównywarka błędnie opisuje ten sam zakres jako po złożeniu kanapy; nie publikujemy go jako maksymalnej przestrzeni ładunkowej.[dimensions] [gt-comparator]
380 kmCennik i aktualna tabela napędu GT wskazują 380 km. Wiersz wyposażenia „comfort range 410 km” jest niespójny; nie zwiększamy na tej podstawie zasięgu wersji.[pdf]
Parametry dotyczą wskazanego wariantu; wyposażenie i koła mogą zmieniać masę, zużycie oraz zasięg. Wersja handlowa Electric 220 KM ma w tabeli 218 KM; nie przeliczono mocy samodzielnie. Czas AC w źródle dotyczy 0–80%, nie 0–100%.
Rozbieżność źródełStrona wymiarów i broszura: 1512 mm. Tabela GT: 1520 mm wysokości całkowitej i 1512 mm z relingami. Definicje wymagają wyjaśnienia; nie wybieramy jednej liczby.[dimensions] [brochure] [gt-comparator]
Rozstaw osi
2534 mmRozstaw osi według tabeli i rysunku broszury; strona wymiarów błędnie nazywa 2534 mm rozstawem kół.[brochure]
300–326 lSiedzenia rozłożone: 326 l pod półką bez Devialet, 300 l z nagłośnieniem Devialet. Różnica wynika z wyposażenia, nie ze składania siedzeń.[dimensions]
Bagażnik — siedzenia złożone
Nie podano w sprawdzonym źródleStrona wymiarów opisuje 300/326 l jako pojemność pod półką. Porównywarka błędnie opisuje ten sam zakres jako po złożeniu kanapy; nie publikujemy go jako maksymalnej przestrzeni ładunkowej.[dimensions] [gt-comparator]
Źródło przy parametrze wskazuje konkretny materiał. Ceny i dane mogą dotyczyć różnych roczników — nie łączymy ich w jedną wersję. Warunki źródłowe zachowujemy w języku polskim.